poniedziałek, 19 marca 2012

Aiden Wilson Tozer

Aiden Wilson Tozer (ur. 21 kwietnia 1897 w La Jose (obecnie Newburg) - zm. 12 maja 1963), amerykański pastor protestancki, kaznodzieja, autor książek chrześcijańskich. Pomiędzy ponad czterdziestoma książkami jego autorstwa przynajmniej trzy: Radykalny krzyż, Szukanie Boga i Poznanie Świętego są uznawane za chrześcijańską klasykę. Jego książki wskazują czytelnikowi na możliwość i konieczność głębszej relacji z Bogiem.

Aiden powierzył życie Jezusowi Chrystusowi w 1915 r. Cztery lata później został pastorem zboru w Nutter Fort. Potem był pastorem kilku innych zborów. Przez 31 lat był odpowiedzialny jako pastor za zbór "Southside Alliance" z Chicago. Później objął tę funkcję w zborze Avenue Road Church z Toronto. Żyjąc w prosty, niematerialistyczny sposób, on i jego żona Ada Cecelia Pfautz, nie kupili nigdy samochodu wybierając podróżowanie autobusami i koleją. Zmarł na nagły atak serca.

Tozer miał siedmioro dzieci, sześciu chłopców i jedną dziewczynkę. Pochowano go na cmentarzu Ellet, w miejscowości Akron w stanie Ohio w USA. Na jego grobie napisano po prostu: "A. W. Tozer - Mąż Boży". Napisał książki m.in.: Szukanie Boga; Poznanie Świętego; Radykalny Krzyż; Klucz do głębszego życia; Boży podbój. Moim pragnieniem jest przybliżyć postać i twórczość AW Tozera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz